İmzalı-Tevfik Fikret-Fikri Hür, Vicdanı Hür Şair-Fikir ve Kalem Ustaları

Genç bir şair ve düşünce insanı olan Tevfik Fikret de dönemin birçok edebiyat meraklısı gibi Recaizade Mahmut Ekrem'in Firuzağa'daki küçük konağına gider, orada sohbetlere katılırdı.

Responsive image
YAZAR
Rahmi Aygün
DOSYA BOYUTU
9,17 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052365625

Bir İmzalı-Tevfik Fikret-Fikri Hür, Vicdanı Hür Şair-Fikir ve Kalem Ustaları kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! İmzalı-Tevfik Fikret-Fikri Hür, Vicdanı Hür Şair-Fikir ve Kalem Ustaları kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Rahmi Aygün tarafından yazılmıştır.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)  “Kimseden ümmîd-i feyz etmem, dilenmem perr-ü-bâl Kendi cevvim, kendi eflâkimde kendim tâirim, İnhinâ tavk-ı esâretten girandır boynuma; Fikri hür, irfanı hür, vicdânı hür bir şâirim.” (Kimseden bir fayda ummam ben, dilenmem kol kanat. Kendi boşluk, kendi gökkubbemde kendim gezginim. Bir eğik baş bir boyunduruktan ağırdır boynuma; Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim.) -Tevfik Fikret-   


12 TL. Kendi boşluk, kendi gökkubbemde kendim gezginim. Bir eğik baş bir boyunduruktan ağırdır boynuma; Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim.). -Tevfik Fikret.